Tüm Yazılar

Perde Seçimi Nasıl Olmalı

 Perdeler iç dekorasyonun en önemli parçalarından biridir. Doğru renkte, ölçüde ve işlevine uygun bir perde seçtiğimizde oldukça ferah, şık ve göz alıcı bir dekorasyona sahip olabiliriz. Bunun için öncelikle
perdenin işlevine karar vermeliyiz.

FON PERDE SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR

Fon perde pencerede tamamlayıcı bir parça olarak kullanılan evinize farklı hava katan dekorasyon açısından en önemli detaylardan biridir fon perde seçimi yaparken kumaş dokusu, rengi ve ölçüsüne dikkat edilmelidir öncelikle belirlenmesi gereken kullanım amacıdır dekoratif amaçla kullanılacak fon perdelerde dar enli ve sık pileli tercih edilmelidir kapatma amacı ile kullanılacak fon perdelerde ise pencerenin ölçüsü tam olarak alınmalı ve her iki kanadın da eşit olarak sipariş verilmesi gerekmektedir renk tercihinde odanın rengi ve koltuk renklerinize dikkat etmelisiniz dar odalarda açık renk fon perde tercihi yapılmalı kumaş dokusu olarak dökümlü soft kumaşlar tercih edilmelidir size özel ölçüde üreteceğimiz fon perde modelleri en uygun fiyatlarla alışveriş fırsatını kaçırma hemen incelemeye başla.

TÜL PERDE SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR

Salon perde seçiminde fon perde de olduğu gibi mobilyamızla uyuma dikkat etmeliyiz. Salonun konumu ışık düzeyi ve büyüklüğü de bizim için çok önemlidir. Eğer iç mekanın görünmesinde bir problem yoksa
( varsa güneşlikle kombinleye biliriz) sade tüller salonu oldukça ferah gösterecektir.

Oturma odası için seçim yaparken görsellikten daha çok kullanışlı olmasına özen göstermeliyiz. Bunun dışında yine mobilyamızı ve nasıl bir dekorasyona sahip olmak istediğimizi düşünerek karar verebiliriz.

Yatak odası için tül perde seçimi yaparken özellikle yüksek tavanlı bir yatak odasına sahipsek klasik tül perde modelleri kullanabiliriz. İç mekanın görüntülenmemesi açısından kalın ve sık dokumalı perdeler tercih edebiliriz.

Alçak tavanlı yatak odasına sahipsek güneşlik ile sade tüller yine doğru tercih olacaktır.

BLACKOUT KARARTMA PERDE SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR

Blackout karartma perde yatak odalarında, çocuk odalarında uyku perdesi olarak kullanılırken tam karanlık olması arzu edilen sunum odaları tarzı yerlerde de kullanılmaktadır. Blackout karartma perdenin en büyük özelliği güneş ışığını kesmesidir. Koyu renkler %98’e kadar karartma sağlar. Opak kumaştan elde edilen, dokuma tekniği ve iplik türü ile özel olarak üretilmiştir. Termal özeliği sayesinde yazın sıcağı, kışın soğuğu engellemeye yardımcı olur. Özel ölçü imkanı ile Blackout karartma perde en uygun fiyatlarla hemen incelemeye başla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir